Anasayfa / Seo / Yeni Güncellemeler ve 2020 SEO Teknikleri
Seo teknikleri

Yeni Güncellemeler ve 2020 SEO Teknikleri

Yeni Güncellemeler ve 2020 SEO Teknikleri

Arama motorları her geçen gün kendilerini yeniler. İnternet sitesinin sıralamada başarılı bir konumda olmasını sağlamak için bu değişikliklerin yakından takip edilmesi şarttır. Bildiğiniz gibi kullanıcılar artık sesli arama dahi yapıyor ve istedikleri sayfalara bu şekilde erişim sağlıyorlar. Bu değişime ayak uydurabilmeniz için 2020 SEO teknikleri hakkında biraz bilgilendirme yapacağız.

Bir web sitesinin başarısı onun sürekli kendini güncellemesi ile mümkündür. Bu çoğu zaman her gün siteye özgün içerik yüklenmesi ile sağlansa da bazı zamanlarda da içeriklerin güncellenmesi yolu ile sağlanır. Aşağıda bu konu ile ilgili yapılması gereken önemli noktalardan bahsedeceğiz.

2020 Yılındaki SEO Teknikleri Değişimi

Arama motorlarının her geçen gün kendilerini güncellediği bilinen bir gerçektir. Ancak yıllar geçtikçe artık hitap edilen hedef kitlede değişmeye başlamıştır. Sitelerin yapması gereken ise potansiyel ziyaretçilerinin ne istediğini bilmek ve onara göre sitelerini güncellemektir.

  • Sesli Sorgu

Yıllardır Google gibi arama motorlarında sorgulamalarımızı hep yazarak gerçekleştirdik. Ancak Alexa ve Google sesli arama gibi uygulamaların yaygın kullanılmaya başlamasıyla birlikte artık anahtar kelime değişimlerine gidilmesi de şart olmuştur. İnsanların yazma ve konuşma cümleleri, sorguları farklıdır. SEO teknikleri için gözlenen bu değişim ile insanları sesli olarak nasıl sorgu yapar diye düşünülmelidir. Her kategorinin sorgusu farklı yapılsa da genel olarak yazma ve konuşma dili farklı olduğu için insanlar konuşma dilinde daha çok soru kelimeleri kullanırlar.

  • 2020 Backlink Alımları

Yıllardır sektöründe öncü sitelerden backlink alımı çağrısı yapılır. 2020 SEO teknikleri içinde elbette yine backlink alımı yapılmasını tavsiye edeceğiz ancak bu sefer sosyal medyanın gücünden daha çok yararlanmanız gerekir. Büyük siteleri artık sosyal medya platformları ile desteklemeniz backlink açısından çok önemlidir. Kategorisinin lideri konumundaki siteler artık pop-up reklamlar olsun diğer reklamlar olsun insanlara rahat bir şekilde haber dahi okutmuyorlar. Bu nedenle seçeceğiniz sitenin içeriği ve reklam kalitesi de çok önemlidir.

Seo uzmanı

  • Yapay Zekâ

Arama motorları giderek yapay zekâ üzerine yoğunlaşmaya başladılar. Mesela Google bu konuda bir enstitüye dahi sahip. 2020 yılı ve sonraki yıllarda artık siteler ile bu yapay zekâyı memnun etmeye çalışılacaktır. O nedenle SEO teknikleri konusunda çalışma yaparken başarıyı yakalamak kaliteye çok daha fazla dikkat edilmelidir.

  • Video Kullanımı

2020 ve sonraki yıllarda artık video kullanımı yaygınlaşacak. Youtube’nin dünya sıralamasında 2. arama motoru olması da bunun en büyük delilidir. Web sitelerinizde video paylaşımları yaparak içeriklerinizi zenginleştirmeniz sizin için başarının kapısını ardına kadar açan bir faktör olacaktır. 2020 SEO teknikleri açısından bu durum hayati öneme sahiptir.

  • Mobil Uyumluluk

Giderek cep telefonu ve tablet gibi cihazları daha fazla kullandığımız inkâr edilemeyecek bir gerçektir. İnsanlar artık bilgisayar yerine kısa olan aramalarını veya bilgi paylaşımlarını mobil kanallar aracılığı ile yapmaktadır. Web sitesinin masaüstü bilgisayar ile birlikte mobil kullanımının uygunluğunu sürekli kontrol edin ve mobil hızı ne yapın edin artırın. İnternet sitenizin iyi bir konuma gelmesini istiyorsanız responsive (mobil ve masaüstü kullanımı eşit kalitede olan) siteler yerine mobilde kalitesi daha yüksek olan sitelere yönelmelisiniz.

2020 SEO teknikleri için aslında söylenecek çok şey bulunmakta. Ancak yukarıdaki maddelere dikkat ederek diğer SEO kriterlerini yerine getirdiğiniz takdirde arzulanan sonuca ulaşmanız kolaylaşacaktır. Son olarak web sitenizi arama motorları için optimize etmemenizi ve sadece kullanıcıyı memnun etmek için çaba göstermenizi öneririz.

Hakkında Keywordstr Admin

Seo Hakkında Aradığınız Kısa Bilgilerin Hepsi Burada.

Benzer İçerikler

ASO Çalışşması Nedir?

Mobil: ASO Nedir?

Başlıklar ASO Çalışması Nedir?Başarılı Bir ASO Çalışması İçin Gerekli Faktörler Nelerdir?ASO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?ASO Çalışması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir