Anasayfa / Seo / WordPress SEO Uzmanı
wordpress seo uzmanı

WordPress SEO Uzmanı

WordPress SEO Uzmanı

İnternet sitelerinde en çok tercih edilen WordPress alt yapısı ile çalışmaktadır. WordPress SEO uzmanı ise bu altyapının ayarlarını çok iyi bilen ve gereken tüm optimizasyon işlerini yapabilen kişiye denir. Görevleri arasında optimizasyon ayarlarının yapılması, site içeriklerinin takibi ve değerlendirme işleri bulunur. Olası bir problemde de anında müdahale ederek sitenin 7/24 açık kalmasını sağlar.

Dijital platform kullanımlarının arttığı günümüzde bu sektörden para kazanmakta her insanın hayalini süslemektedir. Para kazanmak için kurulan sitelerin arama motorlarında yükselebilmesi için gereken tüm hizmetleri sağlayan bu kişiler, sitelerin hitlerini artırarak gelişim sürecine en çok katkıyı sağlarlar. Web sitelerinin kullanıcı deneyimi açısından mükemmel bir konuma gelmesi için çalışırlar.

WordPress SEO Uzmanı Kimdir?

Bu uzmanlar web sitelerinin Google, Bing, Yandex gibi arama platformlarında yükselebilmek için gereken tüm optimizasyon çalışmalarını yaparlar. Bunun için hepsinin kendince bir yöntemi olsa da sonuç aynı kapıya çıkar. Kimileri rakip site analizi odaklı çalışmalar yaparak sitelerinin sıralamada etkili bir konuma gelmesini sağlarken kimileri ise kullanıcı analizi odaklı çalışmalar sürdürür.

WordPress SEO uzmanı olan kişilerin bilmesi gereken ise WordPress alt tabanlı sitelerinin ne gibi ihtiyaçları olduğunu tespit etmek ve bunu en kısa zamanda çözüme kavuşturmaktır.

WordPress Uzmanı Olmanın Avantajları

wordpress seo uzmanı

Öncelikle SEO uzmanlarının yapması gereken ilk şey bir strateji belirlemektir. WordPress tabanlı sitelerin ne gibi ihtiyaçlarının olduğunu analiz ederek başlanılan strateji oluşturma işi, hedeflerin belirlenmesi ve bu yolda kullanılacak yöntemlerin kararlaştırılması ile devam ederi. Daha sonra bu aşamalarda hızlı bir şekilde yol kat edilmeye çalışılır.

Bir SEO uzmanı ile çalışmanın faydaları şunlardır;

 • WordPress SEO uzmanı ne yapılması gerektiğini ve bunu en kolay haliyle nasıl gerçekleştireceğini bilir. En kısa ve pratik yoldan girerek zamandan tasarruf edilmesini sağlar.
 • Yapılması gerekenler hazırlanırken bunun maliyet boyutunun da düşünülmesi gereklidir. O nedenle maliyeti düşürecek bilgi ve donanıma sahiptirler.
 • Siteniz dâhilinde çalıştıracağınız kişilerden maksimum verimin alınmasını sağlar. Sitenize herhangi bir katkısı olmayan veya kalitesiz içerik üreten kişileri tespit eder ve size bildirir.
 • Piyasada bulunan SEO paketlerinden ve araçlarından hangilerinin sitenize uygun olduğunu ve hangisinden maksimum verim alınabileceğine karar verir.

 

Ticaret amacıyla kurduğunuz bir siteniz var ise WordPress SEO uzmanı ile çalışmanız sizin satışlarınız üzerinde de ciddi bir farklılık yaratacaktır. SEO araçları konusunda deneyimli olan kişiler ile hedeflerinize kısa sürede ulaşmanız içten bile değildir. Gerek sosyal medya platformları etkin kullanımı olsun gerekse sitenizin hızlıca yükselmesi olsun her yerden ziyaretçi çekebilmenizi ve satış yapmanızı sağlar.

WordPress iç SEO Ayarları

SEO bildiğiniz gibi iç ve dış olmak üzere 2 bölümden oluşur. İç SEO ayarları kapsamında bir uzmanın aşağıdaki maddelere dikkat etmesi gerekir. Sitelerin arama motorları tarafından hızlıca iyi bir konuma gelmesi için öncelikle site içi tüm optimizasyonların yapılması gereklidir.

 1. Site Hızı: Site sayfalarının yüklenme hızı, site içi yapılan optimizasyon çalışmalarının odak noktasıdır. Kullanıcıyı siteye çektiğinizde onun sitede kalmasını sağlar. Yapılan tüm çalışmalar sonrasında siteye kullanıcı çekiyorsanız ama onların oturum süreleri kısa ise maalesef başarısız olursunuz.
 2. Kullanıcı Deneyimi: Site hızı ile de ilişkilendirilebilen bu durumda ziyaretçilerinize iyi bir görsel şölen ve kaliteli içerikler sunmalısınız. Site sayfa yüklenme hızı ne kadar hızlı ise kullanıcı da o kadar iyi bir deneyim yaşar.
 3. URL Yapısı: WordPress SEO uzmanı olan kişiler URL yapılarını da ayarlamalıdırlar. Basit bir işlem olan bu ayarlama eğer vaktinde yapılırsa (site kurulumunda yapılması gereken ilk işlemlerden birisidir) hiçbir sayfa etkilenmez. Kalıcı ve bir seferlik yapılan bu ayarlama ile kullanıcıların siteye girişinde artış sağlanabilir.
 4. Anahtar Kelime Kullanımı: Arama motorlarının ilgisini bir kelime öbeğine çekmek için kullanılan bu yöntemde aşırıya kaçılmamasına özen gösterilmelidir. Sürekli ve sık kullanılan anahtar kelime öbekleri sizin sitenize ziyaretçi çekmenizi engelleyebilir. Genellikle 100 kelimede 1 defa kullanılması tavsiye edilen bu kelimeleri “Yoast SEO” eklentisi kurarak da takip edebilirsiniz.
 5. İçerik Uzunluğu: Öncelikle uzun içerikler içerisi boş olmamak kaydı ile en çok ilgi çeken şeylerdir. Bir konu hakkında gereksiz uzatma yapmadan sitenizi kaliteli içeriklerle doldurmak ziyaretçi gelmesi açısından çok faydalıdır. Sitenize gelen ziyaretçiler yazılarınızı okuyarak kaliteli bilgilere ulaşırsa diğer sayfalarınıza da bakmak ister. Ancak kötü bir içerik ile sadece ziyaretçi çekebilir, birkaç saniye sonra da onların geri çıkmasını sağlarsınız.
 6. Linkleme: Sitenizden kendi diğer içeriklerinize bağlantı verebilirsiniz. Böylelikle kullanıcılar merak ettikleri yerlerde sayfalarınızın arasında dolaşabilirler. Site dışı linkleme yapılması da önemlidir. Eğer kategorinizde büyük ve köklü sitelere dış link verirseniz bu arama motorlarının gözünde iyi bir şey olarak algılanır.
 7. Yazım Kuralı: WordPress SEO uzmanı olarak çalışan kişilerin en dikkat ettiği konuların başında bu kural gelir. İçeriğinizin kalitesini belirleyen en önemli etmenlerden bir tanesi yazım dili ve kuralı ile birlikte hedeflenen hit istatistiklerine daha kolay ulaşılabilir.

WordPress SEO uzmanı olan kişilerin yukarıdaki maddelere son derece dikkat etmesi ve site içi optimizasyon çalışmalarında muhakkak atlamaması gereklidir. Bunlar ana başlıklar olarak öne çıksa da SEO’nun pek çok bileşeni olduğunun da unutulmaması gerekir.

Hakkında Keywordstr Admin

Seo Hakkında Aradığınız Kısa Bilgilerin Hepsi Burada.

Benzer İçerikler

ASO Çalışşması Nedir?

Mobil: ASO Nedir?

Başlıklar ASO Çalışması Nedir?Başarılı Bir ASO Çalışması İçin Gerekli Faktörler Nelerdir?ASO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?ASO Çalışması …

5 Yorumlar

 1. I really like it when folks get together and share thoughts.
  Great site, stick with it!

 2. I ցot thіs site fгom mу buddy who shared wіtһ mе cοncerning tһis web site and
  now thiѕ time I am visiting tһis web page and reading
  vеry informative contenmt at tһіѕ pⅼace.

 3. Pretty! This was ann incredibly wonrerful article. Thanks for providing this info.

 4. I do trust all of the ideas you’ve offered in your post.

  They are very convincing and will definitely work. Nonetheless, the posts are too brief for
  starters. May you please lengthen them a bit from subsequent time?
  Thanks for the post.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir