Anasayfa / Seo / SEO Hostingler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

SEO Hostingler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

SEO Hostingler Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Web sitesi için arama motorları can damarlarıdır. Özellikle Google bu konularda her zaman en iyisi olmuştur. Kullanıcının yaptığı sorguları analiz ederek konu ile ilgili en alakalı bilgileri ekrana taşır. SEO hosting, web sitesini bünyesinde barındıran, ona yeni bir ip kazandıran ve 7/24 açık kalmasını sağlayan bir araçtır.

İnternet ortamlarında belirli bir konuma gelebilmek adına çalışmalar yapan siteler tarafından kullanılır. Eğer birden fazla sitenizi bir tane hosting firmasında barındırıyorsanız ve çapraz link veriyorsanız bu sizin için anlamsız olur. Aynı ip adresinden link vermenin arama motorları üzerinde hiçbir etkisi bulunmaz. SEO hosting ise web sitenize özel olarak ip barındırdığından dolayı daha fazla işlevselliği vardır. Özellikle bir taneden fazla sayıda siteniz var ise bu hosting türünü kullanmanız tavsiye edilir.

SEO Hosting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Seo Hsoting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Seo Hsoting Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hosting alımlarında dikkat edilmesi gereken belli başlı bazı kriterler bulunur. Bu kriterler eşliğinde sitenize pek çok yarar sağlanabilir. İşte bunlardan bazıları;

  • Hosting Hızı: Hosting için anlaştığınız sunucunun hızı sizin için çok önemlidir. Sitenizin hızını da doğrudan etkileyen bu durum için gereken araştırmayı yaparak en uygun sunucuyu seçmeniz web sitenizin arama motorlarındaki konumunu da doğrudan etkiler.
  • Özel İp: Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı birden fazla siteniz var ise size özel olarak ip adresi sağlanmalıdır. Aksi halde sitelerinizin arasında link alışverişi gibi çok önemli bir SEO kriterinden fayda sağlayamazsınız.

Yukarıdaki maddeler sayıca az olmasına karşın bir web sitesi için hayati öneme sahiptir. Son derece kritik olan konulara öncelik vermek sitenizi kolayca yükseltecektir. Web sitesi için bu denli kritik olan konularda doğru bir hosting firması seçmek her zaman önemlidir.

Ayrıca bir hosting firması ile anlaşırken şu konuların iyice araştırılması gerekir.

  • Teknik Destek

Web siteniz ile ilgili bazı zamanlar da sunucu kaynaklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Anlaştığınız hosting firmasının 7/24 size hizmet edip etmediğini araştırmalısınız. Kimi zaman sitenize en olmadık zamanlarda ulaşamaz olduğunuzda başvuracağınız tek adres hosting firmasıdır.

Http 500 hatası alıyorsanız mesela ilk soracağınız yer hosting firmasıdır. Web sitesinin her an açık kalmasını sağlamak sizin için hayati bir konu olabilir.

  • Türk Hosting firması

Yabancı anlaşacağınız firmalar genellikle kendi bölgelerinde hizmet verirler. Türk olarak anlaştığınız firmalar ise sadede Türkiye bazlı çalıştıklarından dolayı size daha çok ilgi gösterir ve ulaşımları da kolaydır. Fatura gibi konularda şirketinizin adına sorun yaşamak istemiyorsanız eğer Türk sunucu ile anlaşmak en doğrusudur.

  • Site Güvenliği

Rakipleriniz veya düşmanlarınız sizlerin web sitesi olduğunu ve yükselişte olduğunu görünce sizlere saldırılar düzenleyebilir. Yıllarca emek verdiğiniz sitenin bir anda yok olup gitmesini istemiyorsanız eğer sizde gereken tedbirleri en başta almalısınız.

Anlaşacağınız hosting firmasının güvenliğiniz için gereken standartlara sahip olduğundan emin olun. Sitenize yüklediğiniz eklentilerden gelebilecek saldırılara da dikkat etmeli, her eklentiyi sitenize yüklememelisiniz.

Bir SEO hosting firması ile anlaştığınız zaman onlardan bazı hizmetleri ücretsiz olarak beklemeniz gerekir. Bu hizmetler alan adı transferi ve kaydının yapılması, e – posta hizmeti, SSL sertifikaları, size özel ip adresi, sunucu konusunda tatmin edecek bir hız, müşteri destek hizmetleri, otomatik web site yedekleme, geliştirici araçları olarak karşımıza çıkar.

Hosting işi için bir firma ile anlaşmaya vardığınızda sitenize özel bir ip adresi tanımlanıp tanımlanmadığını araştırmalısınız. Bu firmaların gerçekten işe yarayıp yaramadığı konusunda ise arama motorlarını takip etmeli, sıralamanızı devamlı olarak analiz etmelisiniz. Sizin sıralamanızı negatif yönde etkileyen bir şey var ise bu kimi zaman sunucu kaynaklı olabilir. Araştırmalarınıza bu yönde de ağırlık vermelisiniz.

SEO Hosting Firmaları Avantajları

Seo Hosting Firmaları Avantajları
Seo Hosting Firmaları Avantajları

Hosting konusunda anlaştığınız firma ile birlikte sitenizin bazı konularda çok daha iyiye gitmesini beklemelisiniz. Ücretsiz olarak sitenizi kendi hotsuna taşıyacak olan firmadan şu beklentiler içerisine girebilirsiniz.

  • Site hızınızın maksimum seviyeye çıkartılması,
  • Sitenize yapılan saldırılarda sizlerin sitesini koruması,
  • SEO hosting firmalarının diğer hostinglere göre avantajı size özel ip adresi tanımlamaları ve birden çok sitenizi bu firmalarda barındırabilecek olmanızdır.

Bu avantajlar eşliğinde çalışacağınız hosting firması ile birlikte sitenizin gerçekten hızının değiştiğini ve saldırılara karşı güvende olduğunuzu hissedeceksiniz.

 

 

Hakkında Keywordstr Admin

Seo Hakkında Aradığınız Kısa Bilgilerin Hepsi Burada.

Benzer İçerikler

ASO Çalışşması Nedir?

Mobil: ASO Nedir?

Başlıklar ASO Çalışması Nedir?Başarılı Bir ASO Çalışması İçin Gerekli Faktörler Nelerdir?ASO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?ASO Çalışması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir