Anasayfa / Seo / Google’da Site Index Sayısını Artırma

Google’da Site Index Sayısını Artırma

Google’da Site Index Sayısını Artırma

İndex; Google gibi arama motorları tarafından sitenize eklediğiniz içeriklerin belirli kriterler içerisinde ziyaretçiye gösterilmesidir. İnternet sitesi sahipleri yazdıkları yazıların hızlı bir şekilde arama motorlarına eklenmesini ve insanlara gösterilmesini isterler. Bunun için index hızı önemlidir.

İnternet sitesine sahip olan insanlar sitelerinin ziyaretçi çekmesini ve sonrasında da bu yoldan para kazanmayı arzu eder. Bunun için sürekli yeni içerik girerek insanların ilgisini çekmeye çalışır. İçeriklerin sürekliliğinin önemli olduğu bu sektörde index hızı da oldukça önemlidir. Hızlı bir şekilde index almak için öncelikle sitenin bazı SEO çalışmaları yapması gerekir.. Her site kendi iç ve dış düzeni dâhilinde index alırlar.

Arama motorlarına sitenizi kayıt ettirdiğinizde onlar sizin sitenizi otomatik olarak belirli aralıklarla kontrol ederler. Bunun için öncelikle robots.txt dosyasının arama motoruna kayıt edilmesi gereklidir. Bu kayıt işlemi sonrasında sitenizin index alıp alamayacağı veya insanlara kaçıncı sırada gösterileceği gibi kriterler belirlenir.

Google index hızı arttırma

Hızlı Index Alma Yolları

Arama motorlarının ne kadar otomatik olarak sitenizi ziyaret ettiğini söylesek dahi bir takım şeyler yaparak index hızı artırılabilir. Bunun için arama motorlarının çok sevdiği bazı şeyler yapılmalıdır. Aşağıda index alma yöntemlerinden maddeler halinde bahsedeceğiz.

  • SEO Optimizasyonu: Sitenizin SEO çalışmalarını en özenli bir şekilde yapın ve sürekli olarak SEO konusunda sitenizin nerede olduğunu tarattırın.
  • Site İçi Link verme: Site içi linkleme yaparak index hızı artırmak mümkündür. Özellikle Google site içi linklemeyi çok sever ve size gönderdiği botlar yazınızın içerisinde oradan oraya girer çıkar ve vakit harcar. Bu durum arama motorlarının sevdiği bir şeydir.
  • Düzenli İçerik: İçeriklerinizi düzenli olarak sitenize ekleyin. Bir gün 2 bir gün 10 tane içerik eklemeyin.
  • Dış Linkleme: Yazdığınız içerikler için sektörün en büyük sitelerine linkleme yapın. Böylelikle yazılarınızın daha hızlı fark edildiğini göreceksiniz. arttığını göreceksiniz.
  • Anahtar Kelime Seçimi: Rekabeti az ama aranma hacmi çok olan anahtar kelimeleri bulun ve onları kullanın. Bu sayede hem ziyaretçi sayınız artacaktır hem de index hızı artacaktır.
  • Google Search Console: Google’da kayıtlı olan içeriklerinizi buradan yönetebilirsiniz. Ayrıca Google search console yardımıyla index alma işlemini manuel olarak da yapabilirsiniz.
  • Backlink almak: Düzenli bir şekilde kategorinizde lider konumda bulunan sitelerden backlink almaya özen gösterin. Ayrıca backlink konusunda sosyal medyanın da en etkili yollardan bir tanesi olduğunu unutmayın.

Hızlı bir şekilde index almanın yolları bu kadar az değil tabi ki. Ancak yukarıdaki işlemlerin hepsi kendi alanında yapılması gereken çok önemli kriterlerdir. İlk maddeye yazdığımız SEO çalışması ise siteler için hayati derecede önemli olan bir konudur. O nedenle sürekli olarak sitenizin SEO sonuçlarını tarattırmak ve takip etmek gereklidir.

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google arama motorudur. Bu arama motorunun sitenizi öne çıkarmak için birçok farklı kriteri vardır. Mobil görünüm ayrı, masaüstü görünüm ayrı olarak ele alınır. Site index hızı ile ilgilenmek ve artmasını beklemek tam bir sabır işidir. Sitenizin yaşı, domain değeri ve daha pek çok konu bu işte başarılı olmanızı sağlar. Bir gün sabah gözlerimi açtım sitem en üstte yer alıyor diye bir şey yoktur. O nedenle sabırlı ve hassas bir şekilde çalışma yapmak sizi uzun zamanda başarıya götüren anahtar gibidir. Google’da hızlı index almak için yukarıdaki maddeleri sabırla yapın ve karşılığını zaman içerisinde alın.

 

Hakkında Keywordstr Admin

Seo Hakkında Aradığınız Kısa Bilgilerin Hepsi Burada.

Benzer İçerikler

ASO Çalışşması Nedir?

Mobil: ASO Nedir?

Başlıklar ASO Çalışması Nedir?Başarılı Bir ASO Çalışması İçin Gerekli Faktörler Nelerdir?ASO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?ASO Çalışması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir