Anasayfa / Seo / En İyi WordPress Cache Eklentileri
En iyi Wordpress Cache Eklentileri
En iyi Wordpress Cache Eklentileri

En İyi WordPress Cache Eklentileri

En İyi WordPress Cache Eklentileri

Her kullanıcı web sitenin arama motorlarında iyi bir yere gelmesini ister. Bunun için pek çok SEO kuralının yerine getirilmesi gereklidir. Sektörde olan rakiplerinizi geçmek için onlardan daha iyi bir SEO çalışması yapmalısınız. Web sitesinin hızı ile alakalı olan çalışmaları ise WordPress Cache eklentileri ile artırmanız mümkündür.

Web sitesine gelen kullanıcılar genelde 2 saniyenin altında bir yükleme hızı tercih ederler. Eğer yükleme hızınız daha fazla ise kullanıcıların sitenizi terk etmesine olanak tanıyabilirsiniz. Ziyaretçilerin sabırsız olduğunu düşünürsek ve bilgiye anında erişim isteklerini göz önünde bulundurursak bu durum oldukça doğaldır. Bunun çözümü ise Cache eklentiler ile mümkün olabilir. SEO açısından da kritik bir öneme sahip olan site hızı için aşağıdaki eklentileri kullanabilirsiniz.

WordPress Cache Eklentileri

Dünyada en yaygın olarak kullanılan web site sistemi olan WordPress için çok sayıda Cache eklentisi bulunuyor. Bunların arasından öne çıkanları derlediğimiz yazımızda aşağıdakilerden bir tanesini seçerek site hızını artırmak için ilk adımı atmış olacaksınız.

  • WP Super Cache

Site hızı için önbellek çok önemlidir. WP Super Cache eklentisi ise size aradığınız önbellek yönetimini oldukça basit bir şekilde sunuyor. WordPress Cache eklentileri arasında bu yüzden ilk sırada yazacağımız eklenti budur. Statik HTML dosyaları üreten eklenti, önbellekteki dosyaları ziyaretçilere sunar.

Genel özellikleri arasında önbellek yönetimi, önbellek seçenekleri, PHP tabanı kullanma ve API desteği bulunur. Veri tabanı önbelleğine ihtiyacı bulunmayan kişiler için aranılan eklenti kesinlikle budur.

  • W3 Total Cache

Kısa bir zamanda trend haline gelmiş bir eklenti olan W3 Total Cache, bünyesinde bir çok iyileştirme yöntemi bulundurmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor. Bünyesinde barındırdığı özellikleri sayesinde web site ilk açılış hızının oldukça yüksek olmasını sağlar.

Genel özellikleri açısından irdelediğimizde karşımıza şunlar çıkmaktadır; veritabanını önbelleğe alma, nesneleri önbelleğe alma, tarayıcıyı önbelleğe alma ve bir çok önbelleğe alma ile birlikte sitenin hızının yükselmesinde kilit rol oynar.

  • WP Fastest Cache

Kullanım kolaylığı konusunda ilk sırada yazacağım eklenti olan WP Fastest Cache, Bazı özellikleri ile web sitesinin hızını çok iyi yerlere getirebilir. Eklentinin Premium bölümü de olduğundan dolayı siteniz belirli bir yere geldikten sonra ücretli olarak onu da almanızı öneririz.

Özelliklerine baktığımızda ise Tarayıcı önbellek oluşturulması, CSS ve HTML küçültme, sıkıştırma gibi özellikleri en çok göze çarpan özelliklerdir. WordPress Cache Eklentileri arasında tercih edilebilecek eklentilerden bir tanesidir.

  • Cache Enabler

Özellik yönünden kısıtlı olsa da kullanımının kolay olması ile tercih edilen eklentilerden bir tanesidir.

Özellikleri konusunda bu eklentiyi izlediğimiz zaman ise önbelleğin kullanım süresi, önbelleğin davranış türü, sıkıştırma kabiliyeti gibi bünyesinde önemli şeyler barındırır. En çok göze çarpan özelliği ise önbellekteki dosyaları manuel veya otomatik olarak silmenizi sağlamasıdır.

  • Hummingbird Page Speed Optimization

En gelişmiş sayfa hızı optimizasyonu yapan Hummingbird Page Speed Optimization, bünyesinde pek çok özellik barındırır. Site performans analizi bile yapan bu eklentiyi tavsiye ederiz.

Temel olarak karşımıza çıkan özellikleri ise dosyaların sıkıştırılması, tarayıcı önbellek özelliği, cachleme gibi şeyler ile kullanıcıyı mutlu etmesini bilir.

  • Litespeed Cache

Diğer eklentilerden farklı olarak öne çıkan Litespeed Cache, WordPress Cache eklentileri arasında sunucu bazlı çalışması ile farklılık yaratır. Özellikle PHP sistemi kullanan web sitelerine önerdiğimiz bu eklenti sayesinde aradığınız hıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Genel özellikleri şu şekildedir; Önbellek alma olayını sunucu üzerinden yapar, birden fazla site kullanımı desteği verir, diğer eklentiler için ise API desteği sağlar. Tüm bu özellikler bakımından bu eklenti açık ara farkla ön plana çıksa da sunucu desteklemesi şartı bulunur.

  • Comet Cache

Son zamanlarda ismini sıkça duyuran bir eklentidir. Sektöre yeni ve hızlı bir giriş yapan Comet Cache, sürekli kendisini güncellemektedir.

Eklenti kullanıcılarına sayfa, kategori ve arşivlerin önbelleklere alınmasına ve daha sonra bu önbelleğe alınan dosyaların dilerseniz silinmesine izin verir.

WordPress Cache eklentileri kesinlikle her web sitesi tabanında olması gereken eklentilerdir. Bu eklentiler ile SEO şartlarından vazgeçilmez bir tanesi olan site hızını arttırmanız mümkündür.

Hakkında Keywordstr Admin

Seo Hakkında Aradığınız Kısa Bilgilerin Hepsi Burada.

Benzer İçerikler

ASO Çalışşması Nedir?

Mobil: ASO Nedir?

Başlıklar ASO Çalışması Nedir?Başarılı Bir ASO Çalışması İçin Gerekli Faktörler Nelerdir?ASO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?ASO Çalışması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir