Anasayfa / WordPress / En İyi Ücretsiz WordPress Temaları
en iyi ücretsiz wordpress temaları

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

Dijital platformlar insanların karşısına yeni bir gelir kapısı olarak çıkıyor. Bu yollardan para kazanmayı denemek isteyen kişiler ise bir web sitesi açarak bu yola ilk adımlarını atıyorlar. Bir domain alımı sonrasında ise yapılması gereken en temel şey ise iyi bir tema bulmaktır. En iyi ücretsiz WordPress temaları önereceğimiz yazımızda sektörünüze göre kendinize en uygun olan bir temayı seçebilirsiniz.

Tema siteyi kurgulayacağınız, kullanıcıya karşı sitenizi tanıtan temel bir etkendir. Her sektörde farklı bir tema kullanılırken sizde rakip sitelerin kullandığı temalara bakarak kendiniz için nasıl bir tema araştırmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

 1. Blog Temaları

Blog temaları kişisel olarak kullanım amacıyla açılmış ve insanlara farklı konularda bilgiler veren sitelerdir. Bu konuda şu temaları önerebiliriz.

 • Awaken

Ücretsiz Premium bir tema olan Awaken, ücretsiz WordPress temaları arasında blog kategorisinde önereceğimiz ilk temadır. Kullanımı kolay ve bir o kadar da yaygın olan bu tema ile sitenize gelen kullanıcıların kaliteli bir deneyim yaşamasını sağlayabilirsinz.

 • Blaskan

Bir diğer önereceğimiz blog teması olan Blaskan ise genellikle kişisel bloglarda tercih edilmektedir. Ücretsiz olarak sunulan bu tema, yazıları bileşenler şeklinde listeliyor.

 • Activello

Ücretsiz WordPress temaları arasında bulunan Activello, kişisel bloglar için oldukça uygundur. Açık kaynak kodlu yazılan tema ile dilediğiniz değişiklikleri de yapabilirsiniz.

 • Dazzlin

WordPress’in kullanıcılara sunduğu ücretsiz temalar bitmiyor. Kişisel bir blog teması arayanların bu temaya da göz atmalarını tavsiye ederiz. Temanın header kısmında bulunan büyük bir slider ve altında bulunan yazılar ile birlikte son derece kullanışlıdır.

 • Travelify

İsminden anlaşılabileceği gibi seyahat siteleri için hazırlanmış olan Travelify, gezi blogları için biçilmiş bir kaftandır. Kullanıcının gözüne son derece sade ancak dolu bir site göstermek isterseniz eğer bu temayı tercih edebilirsiniz.

ücretsiz wordpress temaları

 1. Haber ve Magazin Temaları

Haber veya magazin kapsamında açılan sitelerin kullanımı için tasarlanan bu temalar ile sitenizi en baştan iyi bir şekilde dizayn edebilirsiniz.

 • MH Magazine Lite

Ücretsiz WordPress temaları arasında bulunan MH Magazaine Lite, index kısmında slider ve bileşenleri olmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Slider kısmına isterseniz kendi bileşenlerinizi de ekleyebileceğiniz temanın gerçekten çok hoş özellikleri bulunuyor.

 • MH News Magazine

MH Magazine Lite temasının eski versiyonu olarak kabul edilen MH News Magazine,  görünümü ne kadar eskise de hız konusunda oldukça tatmin edicidir. Ücretsiz versiyonu biraz sadece olsa da ücretli versiyonunu da kullanabilirsiniz.

 • Newsanchor

Haber temaları için özel biçilmiş bir tema olan newsanchor, şık görünümü ve ücretsiz versiyonunda bulunan header kısmı ile birlikte ziyaretçilerini görsel olarak doyuran bir yapıya sahiptir.

 • Newspaper X

Colorlib tarafından üretilen newspaper x teması, pro versiyonu olmadığından dolayı tüm özelliklerini ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor.

 • Dynamic News Lite

Haber temalarımızdan bir tanesi olan Dynamic News Lite, haber blogları için kullanılan temalardan bir tanesidir. Kullanıcıya hitap eden her bir yeri özenli ve orantılı şekilde hazırlanmıştır. Hız konusunda ise oldukça yüksek bir hıza sahiptir.

 1. Genel Blog Temaları

Ücretsiz WordPress temaları arasında pek çok farklı konuda kullanılabilecek temalarda mevcuttur. İnternet sektörü çok geniş bir kavram olduğundan dolayı eğer yukarıda aradığınız bulamadıysanız bunlara göz atmanızı öneririz.

 • Worldstar

Her çeşit blog için kullanılabilecek bir yapıya sahip olan worldstar, hızı ile dikkat çekiyor. Görünüm olarak büyük bir tema gibi dursa da hızı oldukça tatmin edicidir.

 • Lonmag

Ionmag Tagdiv tarafından geliştirilen ücretsiz Premium bir temadır. Bütün özellikleri ücretsiz olan bu temanın hızı da oldukça tatmin edicidir. En güzel özelliği ise mevcut halini dilediğiniz gibi revize etmenize olanak tanır. Böylelikle pek çok kategori için değiştirebilirsiniz.

 • Pinbin

İsminden anlaşıldığı üzere pinleme sistemi üzerine kurulu olan bu temayı özellikle pinterest ağında yoğun olarak çalışan kişiler çoğunlukla tercih etmektedir. Kişisel bloglar için tercih edilse de görüntüsünün çok hoş olması nedeniyle pek çok farklı kategoride hizmet vermektedir.

Kişisel bloğun yanı sıra teknoloji siteleri içinde kullanımını tavsiye ederiz.

 • Arouse

Her türlü blog için önerilen bir temadır. Header kısmında büyük bir slider bulunan temada burasının altında ise bileşenler mevcuttur.  Ücretsiz WordPress temaları arasında bulunan Arouse, kullanımını öneririz.

 • Greatmag

Her türlü blog için kullanılabilecek olan Greatmag ile pek çok değişiklik yapmanız mümkündür. Hız konusunda sizleri de tatmin edecek bir düzey olan tema ile bileşenleri de istediğiniz gibi şekillendirebilir ve yerleştirebilirsiniz.

 • Talon

Athemes firması tarafından üretilen Talon, kurumsal bloglar için önerilir. Sade olması nedeniyle çok sık bir kullanım alanına sahip olan temanın Premium versiyonu da mevcuttur. Beğendiğiniz takdirde ücreti mukabilinde bir üst tema görünümüne de geçebilirsiniz.

Ücretsiz wordpress temaları yazımızı daha da uzatmamız mümkündür. Ancak yukarıda saydığımız temalar, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen temalardır. Bunların dışında da bulabileceğiniz binlerce tema vardır. Her türlü blog için uygun olan temaları dilediğiniz gibi şekillendirerek aradığınız kriterleri oluşturabileceğinizi de unutmayın. Tema seçerken hız konusuna çok dikkat etmenizi de öneririz.

Hakkında Keywordstr Admin

Seo Hakkında Aradığınız Kısa Bilgilerin Hepsi Burada.

Benzer İçerikler

en iyi ücretsiz wordpress eklentileri

En İyi Ücretsiz WordPress Eklentileri

Başlıklar En İyi Ücretsiz WordPress EklentileriAMP for WPAdvanced ADSAMPAutoptimizeWoocommerce Yoast SEOTotal CacheJetpackBroken Link Checker Contact …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir