Anasayfa / WordPress / En İyi Ücretsiz WordPress Eklentileri
en iyi ücretsiz wordpress eklentileri

En İyi Ücretsiz WordPress Eklentileri

En İyi Ücretsiz WordPress Eklentileri

WordPress, gerek kullanım kolaylığı olsun gerekse SEO konusunda kullanıcılara sunduğu harika alternatifler olsun siteler tarafından en sık tercih edilen sistemdir. Eklenti yönü ile de kuvvetli olan WordPress, an itibari ile kullanıcılarına ücretli veya ücretsiz olarak 40 binin üzerinde eklenti sunuyor. Aralarında ücretsiz WordPress eklentileri de bulunan bu uygulamaların içerisinde sizlere en yararlı olacakları bu yazımızda anlatacağız.

Web sitesinin arama motorlarında belirli bir yere gelebilmeleri için hepsi birbirinden önemli olan eklentiler, kullanıcılara çoğu konuda pratiklik sağlıyor. Bazen saatlerce uğraşılacak şeyleri dahi bir eklenti ile birkaç dakika içerisinde yapabiliyoruz. Dilerseniz eklentileri bir bir tanıtmaya başlayalım.

 1. AMP for WP

Mobil görünümü kullanabilmenizi sağlayan AMP eklentisi sitenize kurulur kurulmaz Google ile eşleşme yapıyor. Sitenizin mobilden gelen ziyaretçilere daha hızlı gözükmesini sağlayan AMP, kullanıcılara öncelikle önbelleğine aldığı verileri göstermekte, arka planda ise diğer verilerin çalışmasına olanak tanır.

 1. Advanced ADS

İsminden de anlayabileceğiniz gibi bu eklenti ile reklam yönetimlerinizi rahatça yapabilirsiniz. Sitenize banner reklam eklemek istediğiniz zaman ücretsiz WordPress eklentileri arasında bulunan bu eklentiyi kullanmanızı öneririz.

 1. AMP

Google AMP projesi kapsamında üretilmesi gereken mobil sayfalarınızı bu eklenti ile birlikte saniyeler içerisinde oluşturuyorsunuz. Sayfanızın oluşup oluşmadığını görmek içinse sayfa URL’sinin sonuna /amp yazarak kontrol edebilirsiniz.

 1. Autoptimize

Autoptimize ile sitenize iyileştirme çalışmaları yapabilirsiniz. CSS, JS ve HTML sıkıştırması yaparak sitenin hızını da artırabiliyor. Kullanım yönünden biraz zor olsa da alıştığınızda başka hiçbir eklentiyi beğenmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

ücretsiz wordpress eklentileri

 1. Woocommerce

Eğer e-ticaret ile uğraşıyorsanız başka hiçbir şey aramanıza gerek yok. Tema kurulumu ardından ücretsiz WordPress eklentileri içerisinde bulunan Woocommerce kurarak gereken tüm altyapıya sahip olabilirsiniz. E-ticaret siteleri için en popüler olmasının yanı sıra vazgeçilmez olan eklentilerden bir tanesidir. Ürün satışlarını ve kontrollerini çok kolaylaştıran eklenti sayesinde satışlarınızı katlayacaksınız. Özellikleri arasında diğer eklentilerle entegre edilebilmesi, kolay kurulumu, ödeme yöntemleri optimizasyonu ve sürekli geliştirilebilir olması bulunur.

 1. Yoast SEO

Yoast SEO belki de en çok kullanılan eklentilerden bir tanesidir. İçeriklerinizin kalitesini ayarlayabileceğiniz bu eklenti ile birlikte SEO dostu yazılar yazmanız kolaylaşacaktır. SEO tanımına bağlı olarak sürekli güncellenen bu eklenti, içeriklerinizi dinamik olarak kontrol ederek sizlere neler yapıp yapmadığınızı söyleyebilir. Eşsiz özelliği ile birlikte içeriklerinizin arama motorlarında kullanıcılara nasıl gösterileceğini dahi belirler. Sitenizde hit artışına katkısı çok yüksek olan eklentilerden bir tanesidir. Ücretsiz WordPress eklentileri içerisinde bulunan Yoast SEO özellikleri ise içeriklerinizin analiz edilmesi, SEO değişiklikleri sonucunda sayfa bilgilerinin güncellenmesi, XML site haritaları oluşturma, içerik haritası oluşturma gibi temel görevleri basit bir şekilde yapar.

 1. Total Cache

Site hızı ile doğrudan ilişkili olan bu eklenti ile birlikte önbellek gücünüzü artırmak ve dolayısıyla kullanıcılara daha hızlı bir site deneyimi yaşatmanız mümkündür. Total Cache ile birlikte sayfanızı ziyaret eden kullanıcının bilgisayarına bazı ön yüklemeleri kaydedersiniz. O kullanıcı sitenize tekrar geldiğinde bu kayıtlı veriler öncelikle görünür ve böylelikle siteniz o kullanıcıya daha hızlı görünür.

 1. Jetpack

Pek çok konuda birinci sınıf çözümler üreten ücretsiz WordPress eklentileri olan Jetpack, trafik oluşturma, güvenlik, performans analizi ve daha pek çok konuda başarılı işlere imza atmanızı sağlar. Zaman zaman etkinleştirebileceğiniz zaman zamanda kapatabileceğiniz şekilde çalışır. Temel özellikleri ücretsiz olan bu eklenti ile birlikte dilerseniz ücret ödeyerek daha bir üst modeline geçmeniz mümkündür.

 1. Broken Link Checker

İsminden de anlaşılabileceği gibi kırık linkleri kontrol eden ve size bildiren bir eklentidir. Bildiğiniz gibi kırık linkler 404 hatasına neden olur ve bu eklenti hataya sebep olan linkleri size bildirir. Sitenizin çok sayıda kırık link içermesi arama motorları tarafından hoş karşılanmayacağı için bu durumu bilmek ve gereken müdahalede bulunmak size pek çok şey kazandırabilir.

 1. Contact Form 7

Adından belli olduğu üzere iletişim formu oluşturmanızı sağlayan bu eklenti, müşteri ile olan ilişkilerinizde mihenk taşı niteliğindedir. Ücretsiz WordPress eklentileri arasında bulunan Contact form 7 ile dilerseniz iletişim formlarını zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

Müşteriler tarafından gönderilen mesajları, bilgileri ve sorguları da düzenli bir şekilde listeleyerek size sunan bu eklenti ile siteni daha kolay idare edebilirsiniz.

 1. Meta Slider

Aktif olarak 800.000 üzeri sitede kullanılan Meta Slider ile slayt hazırlamanın ne kadar kolay ve hızlı olduğunu görünce çok şaşıracaksınız. WordPress üzerine yüklediğiniz görseller ile hazırlanan slayt gösterilerinin ne kadar basit olduğunu gördüğünüzde sitenizi slaytlar ile donatabilirsiniz.

Ücretsiz WordPress eklentileri aslında saymakla bitmez. Toplamda 40 bin tane olan pek çok eklenti öncelikle kullanıcılarına ücretsiz olarak bir parça temel işlemlerini gösterir. Daha fazla özellikten yararlanmak istediğiniz zaman geldiğinde ise Premium modelini sizlere satar. Yani bu 40 bin eklentinin içerisinde çoğu ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet verir.

WordPress dünyada en çok kullanılan veri tabanı yönetim sistemi olmasını sonuna kadar hak etmektedir. Özellikle SEO konusunda kullanıcılarına gösterdiği yol ile birlikte web sitelerinin arama motorlarında çok daha iyi yerlere gelmesine öncülük etmektedir. Sizlerde yukarıdaki eklentilerden işinize yarayacak olan bir eklentiyi alarak özelliklerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Hakkında Keywordstr Admin

Seo Hakkında Aradığınız Kısa Bilgilerin Hepsi Burada.

Benzer İçerikler

en iyi ücretsiz wordpress temaları

En İyi Ücretsiz WordPress Temaları

Başlıklar En İyi Ücretsiz WordPress TemalarıBlog TemalarıAwakenBlaskanActivelloDazzlinTravelifyHaber ve Magazin TemalarıMH Magazine LiteMH News MagazineNewsanchorNewspaper XDynamic …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir