Anasayfa / Seo / 2020’nin En İyi SEO Araçları

2020’nin En İyi SEO Araçları

2020’nin En İyi SEO Araçları

Web sitesi sahipleri için SEO en önemli unsurların başında gelir. Sitenin arama motorlarında üst sıralarda yer alması dolayısı ile gelir ve hit kazanması gibi konular SEO ile mümkündür. Web sitelerinin sürekli analiz edilmesi ve bu konuda eksiklerinin görülmesi açısından kullanılan bazı araçlar vardır. Aşağıdaki en iyi SEO araçları listesinden elde edeceğiniz sonuçlar ile birlikte sitenizi daha iyi bir konuma getirebilirsiniz.

Web siteleri sürekli ilgi isteyen yerlerdir. Tam zamanlı bir çalışma dâhilinde sitenin iyi bir konuma gelmesi sağlanabilirken bu çalışmaların hangi başlıklar üzerinde yoğunlaşması gerektiğini, sitenizin en iyi olduğu nokta ve en kötü olduğu noktaları sizlere gösteren bir takım analiz araçları bulunur. Bu araçlar vasıtasıyla elde edeceğiniz sonuçlar neticesinde internet adresinizde gereken çalışmaları yapabilirsiniz.

SEO Araçları Elde Edilenler

Web sitesi sahipleri için özel olarak hazırlanmış ve bir takım verilen ücretsiz olarak sunulduğu araçları aşağıda sizler için bir araya getirdik. Size en uygun olan aracı kullanarak siteniz hakkında detaylı bir rapor alabilirsiniz. Bu rapor ile birlikte de optimizasyon çalışmaları yapabilir, sitenizi arama motorlarında çok daha iyi konumlara getirme şansı yakalarsınız.

Genel olarak bu araçlardan elde edeceğiniz sonuçlar şu şekildedir;

 • Kullanıcılar sitenizdeki hangi sayfalarda daha fazla vakit geçiriyorlar ve hangi sayfaları daha çok tercih ediyorlar bilgisine ulaşabilirsiniz.
 • Kullanıcıların en çok tıkladığı yerleri görebilir ve o yerlerin kullanıcının ilgisini çektiğini anlayarak diğer kullanıcı ilgisini çekmeyen yerleri düzenleyebilirsiniz.
 • Kullanıcıların sitenizden neden ayrıldığına dair bilgileri alabilir ve bu nedenleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Genel başlıkları itibari ile bu maddeler elde edilse de çok daha fazla bilgi sonucunda sitenize gereken iyileştirme çalışmalarını yapabilirsiniz.

en iyi seo araçları

En İyi SEO Araçları

Günümüzde siteler için kullanılan En iyi SEO araçları şunlardır.

 1. SEMRush

Özellikle dijital pazarlama ile ilgili sitelerin kullandığı SEMrush ile rakiplerinizin artı ve eksi yönlerini görebilirsiniz. Kendi siteniz ile birlikte rakiplerinizi de takip edebileceğiniz bir ortam sunan bu platform ile sitenizi rakiplerinizin önüne geçirebilirsiniz. Ücretli olarak sunulan bu analiz programı ile birlikte gerçekten çok önemli verileri elde edebilirsiniz. En iyi SEO aracı listemizde ilk sırada bulunan SEMrush kullanılmasını tavsiye ederiz.

 1. Raven SEO Aracı

Bir diğer adı Raven Tools olan bu araçla birlikte sitenize bağlı tüm hesapları tek bir elden yönetebilirsiniz. Bu araçlar içerisinde reklamlar, SEO çalışmaları ve sosyal medya çalışmaları bulunmaktadır. Raven Tools ile şu bilgileri elde ederek gereken optimizasyon çalışması için kaynak oluşturabilirsiniz. Anahtar kelime analizleri, Backlink aldığınız sitelerdeki backlinklerinizin kaldırılıp kaldırılmadığı bilgisi, Siteye dair komple bir SEO çalışması, optimizasyon çakışmalarından sonra sitenin test edilmesi gibi en önemli bilgileri bu araç ile alabilirsiniz.

 1. Moz

En çok kullanılan ve en iyi SEO aracı olarak gösterilen Moz, tüm verilerini Google üzerinden aldığı için oldukça güvenilir sonuçlar verir. Sitenizi takip eden bu SEO aracı ile birlikte anlık olarak site üzerindeki değişiklikleri takip edebilirsiniz. SEO durumunuz ile ilgili olarak sitenizi puanlayan Moz, sitenizin genel klasmanda nasıl bir yerde bulunduğuna dair sizleri uyarır. Bu aracın kullanıcılarına sunduğu en popüler hizmetler; sitenizin analizi sonucunda Google kriterlerine uyup uymadığının belirlenmesi, Sitenizden link çıkışlarının kontrol edilmesi, içeriklerin özgün olup olmadığının denetlenmesi gibi faaliyetler hakkında kullanıcıya bilgi verir.

 1. DeepCrawl

Kendisine olan özgüveni ile dikkat çeken site her zaman en iyi SEO aracı olduğunu düşünür ve bunu kullanıcılarına yansıtır. Site ile ilgili bütün analizleri çıkartır ve bunları sürekli olarak takip ederek güncel tutar. Genel site ile alakalı durumları net olarak gösterdiği için bu konularda oldukça çok tercih edilmektedir. Bir diğer özelliği ise siteye eklenen içeriklerin hızlıca indexlenmesini sağlar.

 1. Ahrefs

En iyi SEO araçları arasında gösterilen Ahrefs ile sitenizi kapsamlı bir taramaya sokabilirsiniz. Google algoritmalarından sonra en geniş site tarayıcısı Ahrefs’tir.  Bu noktada belirtmekte fayda var ki Google her türlü veriyi kullanıcılarına sunmaktadır ancak bu SEO araçları toplu şekilde tüm bilgileri sundukları için kullanımı daha kolaydır. O nedenle de sıklıkla tercih edilmektedirler. Ücretsiz olarak günde 5 kere sorgulama yapmanıza izin veren Ahrefs ile birlikte şu bilgileri edinebilirsiniz. Web site hakkında tüm bilgilerin çıkartılması, sosyal medya platformlarındaki sitenizin durumunun gösterilmesi, backlink analizlerinin yapılması ve rakip sitelerin analiz işlemleri gibi çok önemli verilere ulaşabilirsiniz.

 1. Buzzsumo

İçeriklerinizin analizinin yapılmasını ve kalitesinin belirlenmesini istiyorsanız eğer Buzzsumo sizlerin aradığı en iyi SEO aracı olacaktır. Anahtar kelimelerinizin kullanımı ile ilgili sosyal medya dâhil pek çok yerde detaylı bir araştırma bu araç ile birlikte rakipleriniz tarafından paylaşılan ve en çok ilgi gösterilen konulara vakıf olabilirsiniz. Buzzsumo sizlere şu bilgileri sunar; sitenizin içeriklerinin hazırlanması konusunda tüyolar verir, site içeriklerinizi analiz eder, anahtar kelimeniz hakkında bilmediğiniz şeyleri size sunar, rakiplerinizin sosyal medya paylaşımlarını analiz eder.

 1. Übersuggest

Anahtar kelime konusunda en iyi SEO aracı olarak gösterilen Übersuggest, sizlere çok detaylı bilgiler verir. Anahtar kelime analizi yaparak sizlere bir takım önerilerde bulunan bu platform, seçeceğiniz kelimenin rekabet durumunu ve hit bilgilerini göstererek sizlere yardımcı olur. Ayrıca hem kendi siteniz, hem de rakip siteniz ile ilgili hangi yazıların Google’da kaçıncı sıralarda olduğu bilgisini de paylaşır. Sitenizi toplamda 25 tane anahtar kelime de ücretsiz olarak takip etmenize de olanak tanır.

 1. Yandex Metrica

Yandex bildiğiniz gibi en iyi SEO araçları listesinde Google’ı yakından takip etmektedir. Yandex tarafından sunulan ve Metrica olarak bilinen bu araç ile birlikte Yandex üzerindeki web sitenizle alakalı tüm bilgileri edinebilirsiniz. Yandex arama motorundan gelen ziyaretçilerin sitenizdeki tüm davranışlarını izleyebilirsiniz. Google Analytics ile oldukça benzerlik gösteren Metrica ile birlikte sitedeki eksik kaldığınız kısımlara ve sitenizi ziyaret eden insanlar hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

En iyi SEO araçları listesi aslında uzadıkça uzayan bir noktadır. Bu konu ile ilgili olarak yukarıda verdiğimiz SEO araçlarından en işinize yarayanı kullanabilirsiniz. Analiz sonuçlarına göre web sitenize yapacağınız optimizasyon çalışmalarına yön verebilir ve sitenizin rakiplerinizi bir bir geçtiğini görerek yaptığınız işin ne kadar doğru olduğunu anlarsınız.

Hakkında Keywordstr Admin

Seo Hakkında Aradığınız Kısa Bilgilerin Hepsi Burada.

Benzer İçerikler

ASO Çalışşması Nedir?

Mobil: ASO Nedir?

Başlıklar ASO Çalışması Nedir?Başarılı Bir ASO Çalışması İçin Gerekli Faktörler Nelerdir?ASO Çalışmasının Avantajları Nelerdir?ASO Çalışması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir